11.01.2013 20:50

HC Vimperk (2005) – HC Tábor (2006) 12:3 (7:0, 0:2, 5:1)

Branky: Šilháb, Kovanda (Pospíchal P.), Pospíchal P.

Sestava: Fáberová - Křepelka, Fábera, Šilháb, Bačo, Kovanda, Pospíchal P., Vlček, Hanzák , Mohyla

Do zápasu na postu brankáře nastoupila Natálie Fáberová, které jménem celého teamu děkuji za výpomoc.

Na úvod bych chtěl vyzvednout výkon obou vimperských  golmanů - úžasné.  Výsledek první třetiny vypadá hrozivě, ale obraz hry už takový nebyl. Je pravda, že vimperský hráči byli šikovnější na hokejkách a hlavně silnější v osobních soubojích, ale troufám si říci, že naši hráči odehráli v útočném pásmu minimálně stejný počet minut jako soupeř.   Bohužel, bez zakončení. Je to možná dáno tím, že vimperské výpady končily góly. Soupeř nám po první třetině vysvobodil Natálku z branky a půjčil nám svého golmana. Než se stačil obléci druhý vimperský golman, stihli jsme 2x skórovat do vimperské branky, kterou hájila naše Natálka.  Po skvělém výkonu našeho vimperského golmana jsme zvládli vyhrát druhou třetinu 2:0. Ve třetí třetině jsme si vytvořili několik gólových šancí včetně samostatných nájezdů, ale překonat golmana  bylo nad naše síly. Podařilo se to pouze Péťovi, který v poslední minutě jel trestné střílení a chladnokrevně proměnil.

S předvedenou hrou a nasazením jsem byl velice spokojen hlavně u hráčů, kteří tvoří kostru teamu, jen šípková Růženka, měla velice málo momentů, kdy byla políbena. Ale zase o to byl lepší v nájezdech. 2007 a Roman, kteří odehráli první zápas, ukázali, že se s nimi musí do budoucna počítat, i když na střídačce spíše řešili zážitky z hor. Je otázkou zda bylo dobře tyto kluky zařadit do sestavy tak těžkého zápasu, ale při naší marodce jiné řešení nebylo.

Po zápasové nájezdy jsme vyhráli 4:6.

HC Tábor – HC Pelhřimov   10 : 4

Branky: Křepelka 5, Pospíchal P., Pospíchal J., Kovanda , Eremiáš, Fábera,

Sestava: Noháč – Pospíchal P., Pospíchal J., Kovanda V., Eremiáš M.

Šilháb M., Křepelka D., Šťastný M., Fábera F.

Lukeš O., Vlček D., Jirášek P., Mohyla R., Hanzák J.,

Bačo A.,

Krátce by jsme zhodnotili zápas s Pelhřimovem. 2.1.2013 kluci sehráli na zimním stadionu v Táboře utkání s týmem Pelhřimova. Zápas byl veden v tréninkovém duchu, kde hlavní prioritou bylo začlenit do týmu nové kluky, kteří ještě nehráli zápas. Byl to Kubík Hanzák ( 2007 ) a Tonda Bačo ( 2007 ). Kluci byli od začátku utkání lepším týmem. U červené a černé čtyřky jsme se snažili klukům dávat jednoduché nové  ,,taktické“ pokyny, hlavně v útočné fázi. Důvodem byl fakt, že se nám sjíždí všichni za pukem. U třetí lajny ( modrá čtyřka ) jsme kluky nechali hrát to co umí a chtěli jsme hlavně po nich, aby nepadali. Závěrem bychom vyzvedli výkon celého mužstva, kde bylo vidět, že kluci mají do hokeje chuť a hokejem se baví, což je hlavní účel hry v tomto věkovém odvětví, dále bychom chtěli poděkovat rodičům za skvělou diváckou kulisu…..   Děkujeme.