Kemp "Cihelna" 2012

05.05.2012 19:32

 

27.-29.4.2012 – letní kemp "Cihelna"

 

Poslední víkend v dubnu se tým našich mladých hokejistů, včetně sourozenců, maminek a tatínků, sešel na prvním letním soustředění v areálu Cihelna v Raděticích u Bechyně. Účast byla ze strany hokejistů stoprocentní a až na výjimky přijeli všichni rodinní účastníci. Počasí bylo více než výborné a nebránilo tak v aktivitách našich malých hokejových nadějí.

 

Páteční večer hned po příjezdu se všichni vrhli na fotbálek na místním hřišti. Zapojili se všichni a bylo vidět, že měsíční pauza od ukončení zimní sezóny klukům prospěla a s plnou vervou bojovali o každý míč. Na sobotní ráno byla naplánovaná rozcvička na osmou hodinu ranní. Slunce však vysvitlo výrazně dříve, tudíž spánek do osmi hodin děti neakceptovaly. Na rozcvičku, společně s trenéry Karlem a Petrem, vyběhly již v půl sedmé. Po snídani se připravilo naplánované kolečko stanovišť, kde děti měly postupně splnit různé úkoly, jako např. převoz plného kelímku s vodou na kole, chůze na chůdách, hod míčkem na cíl a podobně. Rozděleni do skupin přecházely od stanoviště ke stanovišti a sbíraly za svoji snahu bodové ohodnocení. Po obědě jsme všichni společně vyrazili na kolech, kterou vedl místní občan a tatínek jednoho z hráčů „Fabi“. Trasa byla vybrána výborně, stoupání vyžadující jízdu „ze sedla“, návštěvou rozhledny, projížďkou skrze oboru. Výjimkou nebyla návštěva hostince v jedné z vesnic podél cesty k osvěžení dětí nanukem, tatínků a maminek pivem a dále návštěvou Fabiho podniku, kde se všichni naposledy osvěžili na účet majitele a pokračovali společně do Cihelny. Tímto Fabimu dodatečně děkujeme. Vrátili se všichni bez vážné újmy až na pár odřenin po pádech z kola cestou. Na večer hlavní trenér Karel připravil společenské hry jako kufr, hádání profesí, zvířat a sportovců. Aktéry pantomimy byli rodiče a všichni se pobavili nad některými nápovědami rodičů a zároveň odpovědí dětí. Den byl zakončen společným opékání vuřtů. Při promítání filmu na půdě, kde všechny děti spaly, postupně do jednoho usnuly. Výjimkou byl nejmladší hokejista Tonda Bačís, který spánku odolával nejdéle a zalehnout musel až na povel trenéra  (tatínka).

Neděle začala opět rozcvičkou, aniž by rodiče postřehli výběh dětí z areálu. V pěti týmech, o jejichž složení rozhodl los, se bojovalo ve fotbalovém klání. Nejen děti bojovaly, tatínkové a jedna maminka se také výrazně zapojili. Vyhrál ten nejlepší tým, jak se následně ukázalo…  Po poledním odpočinku dostaly děti za úkol bojovou hru, která spočívala v hledání pokladu.

Celý víkend byl zakončen vyhlášením vítězů v jednotlivých disciplínách a jedné speciální disciplíně, a to „nejlepší maminčina buchta“ (vítězným dílem byly muffiny). Cenu ve formě perníkové medaile si nakonec odnesli všichni, jelikož snaha kluků byla urputná.

Objektivně řečeno, víkend byl skvělý. Velkou měrou se na úspěšnosti podíleli trenéři a zároveň počasí, které bylo více než letní. Velkou devizou bylo i jídlo, na kterém si všichni do jednoho právem pochutnali.

                                                                                                                                Zpracoval Pepa Sochůrek

Na fotky se podívejte zde:      https://mafer.rajce.idnes.cz/Dohokejna_2011_2012/