Turnaj Č. Lípa 20.-21.9.2014 - 1. místo

22.09.2014 11:07

 

Ve dnech 20.-21.9.2014 se hráči HC Tábor ročníku 2006 zúčastnili dvoudenního turnaje "O pohár města Česká Lípa". Hrál se minihokej 3 na 3 na 3x10 min. hrubého času. Střídání bylo 1 minutě na zvukový signál. Za faul následoval trestný nájezd. Turnaj byl vypsán pro hráče ročníku 2006 a ml. pro 12 týmů. Hrálo se ve dvou skupinách po šesti, každý s každým. První 4 v každé skupině si pak zahráli čtvrtfinále, semifinále a finále. Další týmy sehráli zápasy o umístění. Sestava HC Tábor:  Spálenka, Šrámek - Poslíchal J., Pospíchal P., Křepelka - Eremiáš, Fábera, Vlček - Kovanda, Šťastný, Lukeš, Sokol. (trenér K. Šilháb). Tým HC Tábor vyhrál bez porážky svojí skupinu, postoupil vyřazovacími boji až do finále, kde porazil tým Třemošné a zaslouženě v turnaji obsadil 1. místo.

 

Sobota 20.9. 2014 - skupina: 

 

HC Tábor : Kometa Brno (bílý tým)  6:0   (3:0,1:0,2:0)

Branky:   P. Pospíchal  1, Eremiáš 3, Křepelka 1, Šťastný 1

Asistence: Vlček 2, J. Pospíchal

S týmem Komety jsme ještě nehráli. Do zápasu jsme vstupovali s lehkými obavami. Kluci začali dobře a nedali soupeři čas se nadechnout. Dobře bruslili a včas přistupovali k hráčům soupeře. Ojedinělé šance Komety pokryli spolehlivě naši gólmani. Po dobrém výkonu jsme přesvědčivě získali důležité body.

 

HC Tábor : HC Černošice  11:0  (3:0,4:0,4:0)

Branky:  J. Pospíchal 2, P. Pospíchal 2, Křepelka 2, Fábera 1, Vlček 2, Kovanda 2

Asistence: P. Pospíchal 3, J. Pospíchal, Křepelka, Vlček, Sokol 

Zápas patřil k těm lehčím. Kluci neměli se soupeřem zásadní potíže. Jednoznačný výsledek.

 

HC Tábor : Nové Město n. Moravě  9:3   (5:0,2:1,2:2)

Branky:  J. Pospíchal 1, Křepelka 4, Fábera 2, Eremiáš 1, Vlček 1

Asistence:  P. Pospíchal 3, Fábera, Eremiáš, Vlček

První třetina byla jednoznačná. Další třetiny byly výsledkově vyrovnané. Hra ale byla dále v naší režii. Individuality soupeře se přes naše hráče prosazovali jen ojediněle.

 

HC Tábor : HC Děčín     18:1   (8:0,4:1,6:0)

Branky: P. Pospíchal 3, J. Pospíchal 5, Křepelka 6, Fábera 2, Lukeš 1, Šťastný 1 

Asistence: P. Pospíchal 4, J. Pospíchal 2, Křepelka, Eremáš 2

Poslední zápas dne proti jednomu z nejslabších týmů byl jasnou záležitostí. Kluci si s chutí zastříleli. Všem bylo jasné, že další den nás čekají podstatně silnější soupeři.

 

Neděle 21.9. 2014 - skupina

HC Tábor : HC Louny 7:1  (4:1,1:0,2:0 )

Branky:  P. Pospíchal 3, J. Pospíchal 1, Křepelka 1, Vlček 1, Kovanda 1

Asistence:  Eremiáš, Šťastný

Louny jsou náš "tradiční" turnajový soupeř. Hrávali jsme s nimi vyrované zápasy. Zápas byl soubojem o první místo ve skupině a nejlepší výchozí pozici do play off. Zbůsob jakým jsme soupeře "přejeli" nikdo nečekal. Kluci nedali lounským na ledě žádný prostor a utkání jasně ovládli. Do play off jsme šli z prvního místa.                   

                           

                                -  čtvrtfinále

HC Tábor : Kometa Brno (modrý tým)  6:1  (1:1,1:0,4:0)

Branky:  P. Pospíchal 1, J. Pospíchal 2, Křepelka 1, Fábera 1, Lukeš 1

Asistence:  P. Pospíchal 2, Eremiáš, Křepelka

Pokud jsme chtěli hrát o medajle, museli jsme vyhrát. Druhý tým Brna měl v sestavě několik velmi šikovných kluků. Hra byla dlouho vyrovananá. Trenéři Brna poněkud nesportovně točili sestavou a pouštěli své hráče při střídání dříve na led. S tím jsme se postupně vyrovnali a ve třetí třetině zápas 4 brankymi otočili.

 

                             - semifinále

HC Tábor : HC Uničov 9:5   (2:0,5:3,2:2)

Branky: Eremiáš 3, P. Pospíchal 3, Křepelka 3

Asistence: J. Pospíchal 2, Křepelka

Uničiov měj v sestavě asi tři velmi dobře individuálně vybavené hráče, kteří nám dělali velké problémy. Přesto se kluci dokázali prosadit. Po druhé třetině se zdálo, že je zápas rozhodnutý. V závěrečné třetině soupeř přitlačil a snížil na rozdíl 2 branek. Náš se tým se ale nepoložil a dalšími 2 góly zápas rozhodl. Těžký a vyrovnaný zápas, nevýhodou soupeře byl jejich slabší gólman.

 

                             - finále

HC Tábor : HC Třemošná   4:3   (0:2,1:1,3:0)

Branky:  J. Pospíchal 1, Křepelka 1, P. Pospíchal 2

Asistence:  P. Pospíchal

Třemošná, se kterou jsme zatím vždy prohráli, se prezentovala třemi vyrovnalými trojcemi, dobrým bruslením a kombinačním hokejem. Zápas začal svižně, měli jsme šance, ale do vedení šel po našich chybách soupeř. Ve druhé třetině jsme snížili, ale obdrželi jsme spornou branky na 1:3. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Ve třetí třetině jsme točili již jen dvě trojice, kluci makali,ale byli na pokraji se silami - hrál se 8 zápas. Šťastným gólem z půlky hřiště jsme snížili na rozdíl jedné branky a zase jsme měli chuť hrát. Při stejném střídání jsme stav srovnali. Třetina byla vyrovnaná se šancemi na rozhodnutí zápasu na obou stranách. Závěr byl infarktový. 90 sekund před koncem měl soupeř šanci rozhodnout z trestného nájezdu, ale šanci nevyužil. Cca 30 sekund byl za faul soupeře nařízen trestný nájezd. P. Pospíchal kličkou do bekhendu zápas rozhodl a zlato bylo naše.

 

Video - finále - 1. třetina:  https://www.youtube.com/watch?v=AjHOE7oA9YU

Video - finále - 3. třetina:  https://www.youtube.com/watch?v=7ihn2a2bkZY

 

Celkové zhodnocení turnaje:

Kluci se poprvé zúčastnili dvoudenního turnaje. Turnaj byl dobře organizovaný a měl vysokou sportovní úrověň. Na našich hráčích je vidět jednoznačný výkonnostní růst - zlepšilo se bruslení, technika hole, zakončení, kombinace i organizace hry. Je vidět, že poctivý přístup trenérů k přípravě se odráží na výkonnosti jednotlivých kluků. Dnes máme v týmu kvalitní brankáře, kteří se pod vedením trenéra gólmanů zlepšují a jsou oporou týmu. Žádný tým nás na turnaji jasně nepřebruslil a individuality soupeře si kluci dokazali pohlídat  právě díky dobrému bruslení, obratnosti a stabilitě. Zlatá medajle z turnaje je velký úspěch týmu HC Tábor 2006. Kluci dokázali, že jsou konkurenceschopným týmem se zdravým týmovým duchem. 

Nejlepším hráčem turnaje v týmu HC Tábor byl vyhlášen David Křepelka.

Za vzornou reprezentaci klubu HC Tábor patří dík všem hráčům, trenérům a rodičům.

Konečné pořadí:

1. HC Tábor

2. Meteor Třemošná

3. Orlíci Uničov

4. Komata Brno B

5. HC Junior Mělník

6. HC Slovan Louny

7. Kometa Brno M

8. Spartak Nové Město

9. HC Česká Lípa

10. SK Černošice

11. HC Děčín

12. SKLH Žďár nad Sázavou